Opieka pooperacyjna dla amazonek

Opieka pooperacyjna dla amazonek


Opieka pooperacyjna dla amazonek obejmuje kilka zagadnień. Czego potrzebuje pacjentka po zabiegu piersi? Odpowiedź na to pytanie jest uzależnione od tego, jaki dokładnie był to zabieg.

Mastektomia

Po tym zabiegu będziesz potrzebować odpowiedniej bielizny, protezy tymczasowej tzw priformu oraz specjalnego klinu.

Biustonosz po mastektomii

Po zabiegu mastektomii lub operacji oszczędzającej pierś zaleca się noszenie specjalnego stanika pooperacyjnego. Jego zadaniem jest utrzymanie opatrunku.
Wszystkie biustonosze pooperacyjne z naszej oferty wykonane są z najlepszych gatunkowo materiałów, tak aby nie obciążać skóry i dać jej oddychać. Wykończenie takiej bielizny musi być bardzo delikatne, aby nie powodowało podrażnień. Biustonosz powinien być miękki, pozbawiony fiszbin oraz najlepiej zapinany z przodu. Po zabiegach piersi ruch rąk jest często ograniczony.

Stanik pooperacyjny to nie tylko podtrzymanie opatrunku, ale także komfort psychiczny dla każdej kobiety. Pozwala wraz z protezą tymczasową na wypełnienie ubytku i spokojne dotrwanie do momentu zejścia obrzęku i możliwości kupienia bardziej "kobiecego" biustonosza.


Profirm – proteza tymczasowa

Do momentu dobrania protezy lub nakładki piersi na stałe można nabyć protezę bawełnianą tzw. priform, który umieszcza się kieszonce biustonosza pooperacyjnego.

Klin przeeciwobrzękowy


Klin przeciwobrzękowy stosowany przez kobiety po zabiegu mastektomii w celach rehabilitacyjnych. Pozwala na podtrzymanie ręki w górze w celu ułatwienia odpływu i zmniejszeniu gromadzenia się chłonki.


Bielizna przeciwobrzękowa

W walce z obrzękiem limfatycznym, który dotyczy około 15-20% kobiet po przebytej amputacji piersi pomocna może okazać się bielizna przeciwobrzękowa. Tu polecamy najnowsze produkty marki Amoena. Specjalne tekstylia i biustonosze redukujących ucisk to doskonały wybór dla amazonek. Strukturalny materiał tej bielizny w połączeniu z ruchem ciała daje lekki efekt masażu. Szerokie i wyściełane ramiączka nie wpijają się w ciało, zapewniają więc wysoki poziom komfortu i odciążają ramiona.

Rekonstrukcja piersi

Ten zabieg wymaga specjalnej bielizny kompresującej.

Biustonosz kompresujący

Po operacji rekonstrukcji piersi powinno się zaopatrzyć w biustonosz kompresujący, który zapewni stabilność implantu lub ekspandera. Dlaczego? Wraz z pasem kompresującym nie tylko wspomogą gojenie się tkanek, ale także zapobiegną przesuwaniu się ekspandera lub implantu. Jest to bardzo ważne, aby zachować symetrię między zdrową piersią a implantem. Taka bielizna pooperacyjna to nie zachcianka, ale niezbędny wymóg. Dlatego warto dopytać lekarza, jaki to powinien być biustonosz. Czy ma być z pasem, czy bez pasa? Wytyczne lekarza są tu najistotniejsze.

Jest 24 produktów.

Pokazano 1-12 z 24 pozycji

Aktywne filtry

Biały biustonosz kompresujący Sarah Amoena

Sarah AMOENA biustonosz...

300,00 zł
Profesjonalny biustonosz pooperacyjny. Jego budowa pomaga podtrzymać operowaną pierś. Równomierny ucisk działa przeciwobrzękowo a co za tym...
Czarny biustonosz po rekonstrukcji piersi Sarah Amoena

Sarah AMOENA stanik...

300,00 zł
Profesjonalny biustonosz pooperacyjny. Jego budowa pomaga podtrzymać operowaną pierś. Równomierny ucisk działa przeciwobrzękowo a co za tym...