Biustonosze pooperacyjne

Biustonosz pooperacyjny / bielizna pooperacyjna

Gorsety pooperacyjne (biustonosze pooperacyjne) są niezbędne dla kobiet, które poddają się zabiegom mastektomii, rekonstrukcji i plastyki piersi. Ważny jest jednak fakt, że inny biustonosz dobierzemy kobiecie po mastektomii, a inny po rekonstrukcji piersi.

Biustonosz pooperacyjny po rekonstrukcji piersi

Po każdej operacji rekonstrukcji piersi odpowiedni będzie biustonosz pooperacyjny po rekonstrukcji piersi tzw biustonosz kompresujący. Dlaczego? Wraz z pasem kompresującym nie tylko wspomaga gojenie się tkanek, ale także zapobiega przesuwaniu się ekspandera lub implantu. Jest to bardzo ważne aby zachować symetrię między zdrową piersią a implantem. Taka biustonosz pooperacyjny to nie zachcianka, ale niezbędny wymóg. Dlatego warto dopytać lekarza jaki to powinien być biustonosz pooperacyjny po rekonstrukcji piersi. Czy ma być z pasem czy bez pasa? Wytyczne lekarza są tu najistotniejsze.

Biustonosz pooperacyjny po mastektomii (amputacji piersi)

Z kolei po zabiegu mastektomii lub operacji oszczędzającej pierś zaleca się noszenie odpowiedniego, miękkiego biustonosza pooperacyjnego. Taki biustonosz pooperacyjny ma za zadanie utrzymać opatrunek oraz lekko go docisnąć. Wszystkie biustonosze pooperacyjne po mastektomii piersi z naszej oferty uszyte są z najlepszych gatunkowo materiałów, tak aby nie obciążać skóry i dać jej oddychać. Wykończenie takiej bielizny musi być bardzo delikatne, aby nie powodować podrażnień. Biustonosz pooperacyjny powinien być miękki, pozbawiony fiszbin oraz najlepiej zapinany z przodu. Po zabiegach piersi ruch rąk jest często ograniczony.

Biustonosz pooperacyjny  to nie tylko podtrzymanie opatrunku, ale także komfort psychiczny dla każdej kobiety. Pozwala bowiem na wypełnienie ubytku i spokojne dotrwanie do momentu zejścia obrzęku i możliwości kupienia bardziej "kobiecego" biustonosza.

Do momentu dobrania protezy lub nakładki piersi (te na stałe dobiera się dopiero po zejściu obrzęku) można nabyć protezę bawełnianą tzw priform, który umieszcza się kieszonce biustonosza pooperacyjnego.

Staramy się stale poszerzać kategorię biustonoszy pooperacyjnych  tak, aby każdy znalazł u nas model zalecany przez swojego lekarza.

Jest 23 produktów.

Pokazano 1-12 z 23 pozycji

Aktywne filtry

Biały biustonosz kompresujący Sarah Amoena

Sarah AMOENA biustonosz...

300,00 zł
Profesjonalny biustonosz pooperacyjny. Jego budowa pomaga podtrzymać operowaną pierś. Równomierny ucisk działa przeciwobrzękowo a co za tym...
Czarny biustonosz po rekonstrukcji piersi Sarah Amoena

Sarah AMOENA stanik...

300,00 zł
Profesjonalny biustonosz pooperacyjny. Jego budowa pomaga podtrzymać operowaną pierś. Równomierny ucisk działa przeciwobrzękowo a co za tym...